Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

Serdecznie dziękuję kapłanom za ich posługę w niełatwych okolicznościach epidemii, a wszystkim wiernym za dojrzałe i odpowiedzialne stosowanie się do zarządzeń. Żywię nadzieję, że obecna sytuacja przeżywana przez nas wszystkich w duchu wiary, przyniesie dobre owoce w życiu całej wspólnoty Kościoła. Proszę wszystkich, aby nie ustawali w wysiłku duchowego łączenia się ze Zbawicielem, a cierpienia, których teraz szczególnie doświadczają, zechcieli składać Panu Bogu jako duchową ofiarę w intencji zatrzymania epidemii i odnowy duchowej społeczeństwa.

Na czas wielkopostnych trudów z serca  b ł o g o s ł a w i ę.

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

PRZESŁANIE KSIĘDZA ARCYBISKUPA NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

https://www.facebook.com/archidiecezja.poznanska/videos/3073434199345584/

TRANSMISJE MSZY ŚWIĘTYCH

Sobota:

–  godz. 19.00 w TVP3 (Poznań)

Niedziela:

– godz. 7:00 z sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach w TVP1

– godz. 11.00 w TVP1

– godz. 13:00 TVP Polonia

Codziennie:

– godz. 7:00 z sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach w TVP1

– godz. 20:00 z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 (pasmo ogólnopolskie) oraz na kanale YouTube dostępnym na stronach internetowych: http://jasnagora.pl i http://www.episkopat.pl .

TRANSMISJE NABOŻEŃSTWA GORZKICH ŻALI

Niedziela

w Radiu Emaus o godz. 16:00

w Radiu Maryja i Telewizji TRWAM o godz. 17:00

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

Grupy duszpasterskie »

„NIE WYŚCIE MNIE WYBRALI, ALE JA WAS WYBRAŁEM I PRZEZNACZYŁEM WAS NA TO, ABYŚCIE SZLI I OWOC PRZYNOSILI” (J 15,16)

 

Te słowa zachęcają nas do pójścia za Jezusem. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym działająca w naszej parafii nosi nazwę „W sercu Pana”. Utworzona została w 2013 roku przez ks. Piotra Bednarskiego. Obecnie skupia kilkudziesięciu członków regularnie spotykających się na modlitwie.

Stale jesteśmy otwarci na nowych uczestników. Spotykamy się w każdy czwartek, o godz. 19.00 w kaplicy, a w ostatni czwartek miesiąca na wspólnej adoracji. Mimo, iż nasza wspólnota istnieje stosunkowo krótko, mogliśmy już doświadczyć działania Ducha Świętego we wspólnocie. Wielu z nas przeszło seminarium, na którym otrzymało lub rozeznało swoje charyzmaty.

Siłą naszej wspólnoty jest różnorodność wieku i doświadczeń uczestników. Pozwala nam to ubogacać naszą wiarę. Spotkania najczęściej trwają około godziny. W tym czasie najczęściej wielbimy Pana przez śpiew, słuchamy katechezy, a także modlimy się modlitwą spontaniczną. Od czasu do czasu spotykamy się też na tradycyjnej agape. Wówczas możemy lepiej poznać bliźniego przez rozmowy i świadectwa.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym jest dobra dla wszystkich, którzy chcieliby zbliżyć się do Boga przez wzywanie Ducha Świętego i wspólną modlitwę.

W ostatni czwartek każdego miesiąca odprawiana jest Msza Święta we wszystkich intencjach, jakie napływają do naszej wspólnoty. Intencje prosimy składać do skrzynki umieszczonej przy bocznym wejściu do kościoła (boczne wejście od strony kaplicy).

Posługujemy także modlitwą wstawienniczą we wtorki o godz. 18.00 po uzgodnieniu telefonicznym pod numerem 607-752-421.