Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 i 20.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

Na adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu zapraszamy w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00.

 

XVI Niedziela Zwykła - 18.07.2021

Ogłoszenia parafialne »

XVI Niedziela Zwykła

18.07.2021

 

„Zgodnie z kanonem 396 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, z mandatu Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, w dniach 20, 21 i 22 marca 2021 roku przeprowadziłem wizytację kanoniczną w parafii pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu. Wizytując parafię głosiłem Słowo Boże podczas Mszy św., udzieliłem sakramentu bierzmowania miejscowej młodzieży, spotkałem się z przedstawicielami grup duszpasterskich, a zwłaszcza z Parafialną Radą Duszpasterską i Parafialną Radą Ekonomiczną. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, zarówno udział wiernych w kościele we Mszach św. jak i w spotkaniach z grupami był ograniczony. Podczas tych spotkań wielokrotnie przekonywałem się o dużym zaangażowaniu wiernych oraz ich związku z parafią i kościołem parafialnym.

          Księdzu Proboszczowi, Księdzu Wikariuszowi, Siostrom Zakonnym oraz wszystkim Parafianom dziękuję za przygotowanie wizytacji. Serdecznie pozdrawiam i z serca błogosławię”.

           

Z dekretu powizytacyjnego Biskupa Grzegorza Balcerka

 

 

 1. W dniach 3 i 4 sierpnia (wtorek i środa) organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Wyjazd po Mszy św. o godz. 8.00. Koszt 160 zł – w cenie: podróż i ubezpieczenie, nocleg w Domu Pielgrzyma w pokojach dwuosobowych z łazienkami i śniadanie. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. z podaniem numeru kontaktowego oraz danych potrzebnych do ubezpieczenia: data urodzenia lub PESEL. Kolejność zapisów decyduje o miejscu w autokarze podczas podróży.
 2. Przypominamy, że w czasie letnim podczas modlitwy w kościele obowiązuje godny strój.
 3. Na Msze św. w lipcu i sierpniu zapraszamy w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 20.00, a w dni powszednie o godz. 18.00.
 4. Okazja do Spowiedzi św. w lipcu i sierpniu jest codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 5. Biuro parafialne w czasie pandemii jest czynne w dni powszednie po wieczornej Mszy św. W pilnych sprawach prosimy o kontakt pod numerem telefonu 061 868 23 05 lub 661 040 989.
 6. Wyrażamy wdzięczność Parafianom i Gościom za ofiary składane w kościele, w biurze parafialnym i na konto parafialne, dzięki którym możliwa jest stała troska o naszą świątynię. W ostatnią niedzielę lipca, czyli za tydzień, podczas składki remontowej będziemy zbierali ofiary na remont zewnętrznych schodów kościoła.
 7. Na Różaniec zapraszamy w niedzielę o godz. 9.00, w pozostałe dni o godz. 17.25.
 8. Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas jest w poniedziałek od godz. 17.45 do 19.00. Informacje dotyczące działalności naszej Caritas można uzyskać pod numerem 691 898 239.
 9. Na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w obecności relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej, zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.
 10. Na Litanię do św. Jana Pawła II, w obecności relikwii Papieża Polaka, zapraszamy we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.
 11. Na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę po Mszy św. o godz. 18.00 – kartki z intencjami (podziękowania i prośby) można wrzucać do skrzynki w kaplicy.
 12. Na adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00 (w kaplicy).
 13. W przyszłą niedzielę po Mszach św. – z okazji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców – będziemy święcić pojazdy. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na zakup samochodów dla misjonarzy.
 14. W prasę katolicką można zaopatrzyć się w środkowej kruchcie.
 15. Rodziców planujących chrzest dziecka oraz osoby zamierzające być rodzicami chrzestnymi zapraszamy na spotkanie w środę 11 sierpnia o godz. 19.00.
 16. Dzieci i rodziców zapraszamy do oglądania niedzielnych katechez na parafialnym Facebooku: www.facebook.com/objawieniapanskiego
 17. Młodzież z parafialnego oddziału KSM pomaga starszym Parafianom w zakupie artykułów spożywczych i środków higieny osobistej. Zrobienie i dostarczenie zakupów jest bezpłatne, a Seniorzy korzystający ze wsparcia pokrywają koszty zakupów. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 19.00 pod numerem telefonu 517 127 993.
 18. Komunia św. na rękę udzielana jest po stronie chrzcielnicy: Komunię św. przyjmujemy na skrzyżowane dłonie po uprzednim odsłonięciu ust, następnie palcami wolnej ręki bierzemy Najświętszy Sakrament i stojąc przed kapłanem lub obok, ale zwróceni w stronę ołtarza, spożywamy Komunię św. Nie wolno odchodzić do ławki z Najświętszym Sakramentem na dłoni. Komunia św. do ust udzielana jest po stronie ambony.
 19. Drogim Parafianom i Miłym Gościom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice urodzin i jubileusze życzymy obfitości Bożych darów, a przeżywającym czas wakacji życzymy pogody ducha i nabrania sił do wypełniania obowiązków.