Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 (z udziałem dzieci) i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

Na adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu zapraszamy w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00.

 

Historia Koła Seniora

Parafia » Grupy duszpasterskie » Koło Seniora »

 

Myśl utworzenia Koła Seniora zrodziła się na parafialnych wakacjach w Dębkach we wrześniu 2005 roku, kiedy to Koło Seniora z parafii Najśw. Serca Jezusa i św. Floriana (Poznań – Jeżyce) obchodziło na wakacyjnej Mszy św. swoje 10-lecie.
Ks. Proboszcz Tomasz Maćkowiak zaproponował zorganizowanie zebrania, które zorientowałoby nas o potrzebie takiego Koła w naszej Parafii. Zebranie odbyło się już 24-go listopada 2005 roku w dwóch terminach: przedpołudniem i wieczorem. Na zebranie przedpołudniowe przybyło 35 pań w przeważającej części członkinie Żywego Różańca, które poza pracą formacyjną miały potrzebę spotykania się i porozmawiania na tematy codzienne. Na zebranie wieczorne przyszła jedna osoba, a więc okazało się, że dogodniejszym terminem dla Seniorek jest przedpołudnie.
Ustalono, że spotkania odbywać się będą w 4-ty czwartek każdego miesiąca, z wyjątkiem grudnia, o godz. 11.15 w klubie parafialnym. Odpowiedzialnymi za pracę Koła wybrano panie: Marię Józefowską i Dąbrówkę Niewiada.
Spotkania rozpoczynamy piosenką „Podaj rękę swemu bratu, niechaj nikt nie czuje się sam…”, po której następują życzenia dla solenizantek danego miesiąca. Na stołach czeka kawa i herbata – nieocenione zwłaszcza zimą, a solenizantki dodają „słodki” poczęstunek często własnego wypieku. Przy poczęstunku trwają gorące, przyjacielskie rozmowy. Gdy kawa wypita – czytamy ciekawy tekst znaleziony w ostatnim miesiącu (ks. Twardowski, JPII, lub aktualny artykuł z Przewodnika Katolickiego). O godz. 12.00 odmawiamy „Anioł Pański” i śpiewamy zwrotkę pieśni Maryjnej. Po modlitwie omawiamy sprawy bieżące ew. propozycje jednodniowych wyjazdów pielgrzymkowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Na zakończenie naszych spotkań śpiewamy kilka pieśni ze starego repertuaru (a śpiewać – umiemy i lubimy).
W miesiącu grudniu uczestniczymy w spotkaniu opłatkowym Koła Różańca, a w styczniu spotykamy się dwa razy: w drugi i czwarty czwartek na śpiewaniu ślicznych polskich kolęd. Kolędowania mamy bowiem ciągle za mało! W „tłusty czwartek” spotkanie nasze jest bardziej rozrywkowe (dawne piosenki harcerskie) i „kaloryczne”, gdyż ubogacone karnawałowymi pączkami i faworkami.
Spotkania nasze trwają ok. 1,5 godz. i mimo, że skład osobowy jest zmienny, na spotkaniu bywa zawsze 23-25 osób. W ostatnim czasie dołączył do nas jeden pan. W czasie kawy zbieramy do pudełeczka drobne datki  (1-2zł), które pozwalają nam zamówić  Mszę św. w intencji Seniorów (13-go w m-cu Seniorów – październiku), lub np. opłacić przewodnika na pielgrzymce.
Spotkania Koła Seniora okazują się bardzo potrzebne i pożyteczne.
M.J. & D.N.