Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 (z udziałem dzieci) i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

Na adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu zapraszamy w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00.

 

2012

Parafia » Grupy duszpasterskie » Koło Żywego Różańca » Z życia Koła Żywego Różańca »

STYCZEŃ

*
W pierwszą środę, 4 stycznia o godz.18.00 odprawiona została Msza św. w intencji członków Wspólnoty Żywego Różańca, solenizantów miesiąca stycznia. Członkowie Wspólnoty czynnie włączyli się w liturgię tej Mszy św. dziękując Bogu za otrzymane łaski i prosząc o dalszą opiekę Pana Boga i Matki Najświętszej dla solenizantów. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Anna Niewiada, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, a dary ołtarza niósł p. Witold Witkowski z synem Mieszkiem.
*
Dnia 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli nasza Parafia przeżywała Odpust Parafialny. Uroczysta Suma Odpustowa odprawiona została o godz.12.30, a przewodniczył jej i Słowo Boże wygłosił Ksiądz Prałat Profesor Bogdan Częsz. Członkowie Wspólnoty Żywego Różańca wraz z innymi grupami włączyli się w liturgię tej Mszy św.
* 25 stycznia podczas Mszy św. o godz. 18.00 swój Jubileusz – 85 rocznicę urodzin obchodziła pani Łucja Jóźwiak z II Róży. Członkinie Wspólnoty czynnie włączyły się w liturgię tej Mszy św. Lekcję czytała i modlitwę powszechną odmawiała p. Ewa Szczot, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, a dary ołtarza niosła Jubilatka z córką. Po Mszy św. członkinie Koła Żywego Różańca złożyły Jej życzenia wielu Łask Bożych i Błogosławieństwa Bożego na dalsze lata życia.
*
Zapraszamy do codziennego odmawiania Różańca św. – od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

 

LUTY

*
W pierwszą środę, 1 lutego o godz.18.00 odprawiona została Msza św. w intencji członków Wspólnoty Żywego Różańca, solenizantów miesiąca lutego. Członkowie Wspólnoty czynnie włączyli się w liturgię tej Mszy św. dziękując Bogu za otrzymane łaski i prosząc o dalszą opiekę Pana Boga i Matki Najświętszej dla solenizantów. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik.
*
Dnia 3 lutego nasza parafialna Wspólnota Różańcowa miała zaszczyt prowadzić godzinę wspólnej modlitwy podczas Adoracji w Katedrze Poznańskiej.
*
W niedzielę, 26 lutego podczas Mszy św. o godz. 12.30 swój Jubileusz – 80 rocznicę urodzin obchodziła pani Zofia Paszkowska z I Róży. Wierni podczas tej Mszy św. dziękowali za otrzymane łaski oraz prosili o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Jubilatki.

 

MARZEC

* W pierwszą środę, 7 marca o godz.18.00 odprawiona została Msza św. w intencji członków Wspólnoty Żywego Różańca, solenizantów miesiąca marca. Członkowie Wspólnoty czynnie włączyli się w liturgię tej Mszy św. dziękując Bogu za otrzymane łaski i prosząc o dalszą opiekę Pana Boga i Matki Najświętszej dla solenizantów. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Wiśniewska, psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk.
* W czwartek, 22 marca podczas Mszy św. o godz. 18.00 członkowie Wspólnoty Różańcowej modlili się w intencji Ks. Proboszcza Szymona z okazji święta Jego Patrona. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Ewa Szczot, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, a dary ołtarza niosły pp. Maria Kita i Krystyna Wiśniewska. Do życzeń dla Ks. Proboszcza dołączyły wszystkie grupy duszpasterskie. Po Mszy św. Ks. Proboszcz zaprosił wszystkich na probostwo na imieninową kawę i ciasto. Spotkanie upłynęło w miłej, prawdziwie rodzinnej atmosferze. 
* Dnia 28 marca w Klubie Parafialnym odbyło się kwartalne spotkanie naszej parafialnej Wspólnoty Różańcowej.

 

KWIECIEŃ

* W poniedziałek 2 kwietnia minęła I rocznica śmierci Ks. Proboszcza Tomasza Maćkowiaka. Msza św. o godz.18.00 odprawiona została za spokój Jego duszy. Wszystkie grupy duszpasterskie współuczestniczyły w liturgii tej Mszy św. Członkowie Wspólnoty Różańcowej prowadzili o godz. 17.30 uroczystą modlitwę różańcową.
*
Dnia 4 kwietnia, w środę została odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji solenizantów miesiąca. Solenizanci razem ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Anna Niewiada, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik, a dary ołtarza niosły pp. Krystyna Wiśniewska i Renata Kruk.
* Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej.

 

MAJ

* Dnia 2 maja, w środę została odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji solenizantów miesiąca. Solenizanci razem ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk, a dary ołtarza niosły pp. Stanisława Ryczek i Maria Worochowa.
*
23 maja swój Jubileusz 80-lecia urodzin obchodziła p. Maria Czajkowska z VIII Róży. W uroczystej Mszy św. modlili się członkowie Wspólnoty Różańcowej oraz rodzina Jubilatki. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk, a dary ołtarza niosła wnuczka Jubilatki Sylwia Mieloska ze swoim ojcem, zięciem Jubilatki.
* Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej.

 

CZERWIEC

* W środę 6 czerwca została odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji solenizantów miesiąca. Podczas tej Mszy św. swój jubileusz 80-lecia urodzin obchodziła również p. Jolanta Skotarczak z V Róży. Solenizanci oraz Jubilatka z rodziną razem ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Maria Józefowska, a dary ołtarza nieśli pp. Krystyna Wiśniewska i Jan Kaszczyk.
*
20 czerwca odprawiona została Msza św. w intencji p. Praksedy Flaum z VI Róży, która obchodziła jubileusz 80-lecia urodzin. Zgromadzeni wierni modlili się w intencji Jubilatki dziękując za otrzymane łaski i prosząc o dalsze błogosławieństwo dla Niej i Jej Rodziny. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Anna Niewiada, psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk, a dary ołtarza niosły pp. Maria Biedna i Wanda Lewandowska.
* Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej.

 

LIPIEC

* Dnia 4 lipca, w środę została odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji solenizantów miesiąca. Solenizanci razem ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski  i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik, a dary ołtarza niosły pp. Anna Bobrowska, Hanna Wilkans i Krystyna Kotlińska.
*
Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

 

SIERPIEŃ

* Dnia 8 sierpnia, w środę została odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji solenizantów miesiąca. Solenizanci razem ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Anna Niewiada, psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk, a dary ołtarza niosły pp. Maria Biedna i Maria Woroch.
*
13 sierpnia odprawiona została kolejna Msza św. Fatimska. Różaniec św. prowadziła p. Danuta Ogrodowicz, a w liturgię Mszy św. czynnie włączyli się członkowie Wspólnoty Różańcowej – lekcję czytał p. Witold Witkowski, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik, a modlitwę powszechną odmawiała p. Ewa Szczot. Uroczystość zakończyła procesja dookoła kościoła z figurą Matki Boskiej Fatimskiej oraz Apel Jasnogórski.
* Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

 

WRZESIEŃ

* Dnia 5 września, w środę została odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji solenizantów miesiąca. Solenizanci razem ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik, a dary ołtarza niosły p. Pachołek i p. Renosława Ciborska.
* Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

 

PAŹDZIERNIK

*
Dnia 3 października, w pierwszą środę miesiąca została odprawiona Msza św. w intencji solenizantów miesiąca. Solenizanci razem ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Anna Niewiada, psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk, a dary ołtarza niosły pp. Jadwiga Wytrzyszczak i Teresa Kaczmarek.
*
W niedzielę 7 października przypadło święto Matki Bożej Różańcowej, święto patronalne Wspólnoty Różańcowej. O godz. 14.00 została odprawiona uroczysta Msza św., podczas której lekcje czytali panowie Witold Witkowski i Piotr Cebernik, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, a modlitwę powszechną czytała p. Ewa Szczot. W procesji z darami szły pp. Krystyna Wiśniewska i Renata Kruk. Po Mszy św. odmawiany był wspólnotowy różaniec. Uroczystość zakończyła się miłym spotkaniem przy kawie w klubie parafialnym.
* Dnia 17 października podczas Mszy św. o godz. 18.00 swój jubileusz 90-lecia urodzin obchodziła p. Stanisława Kownacka z I Róży. Członkowie Wspólnoty Różańcowej wraz z Rodziną Jubilatki oraz zgromadzonymi wiernymi dziękowali Bogu za 90 lat życia Jubilatki i prosili o łaski na dalsze lata. Podczas tej Mszy św. lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Ewa Szczot, psalm śpiewała p. Teresa Szewczyk, a dary ołtarza nieśli członkowie rodziny Jubilatki.
* Dnia 22 października Msza św. o godz. 18.00 odprawiona została w intencji Seniorów. Ponieważ Seniorzy w większości są członkami Wspólnoty Różańcowej, również podczas tej Mszy św. lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Anna Niewiada, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, a dary ołtarza niosły pp. Renosława Ciborska i Janina Rossa.
* Dnia 24 października podczas Mszy św. o godz. 18.00 jubileusz 80-lecia urodzin obchodziła p. Leokadia Tujdowska z III Róży. Członkinie Wspólnoty czynnie włączyły się w liturgię tej Mszy św. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, a dary ołtarza niosły pp. Longina Samolczyk i Maria Kita.
* Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

 

LISTOPAD

* Dnia 7 listopada, w środę została odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji solenizantów miesiąca. Solenizanci razem ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Anna Niewiada, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, a dary ołtarza nieśli pp. Krystyna Wiśniewska i Witold Witkowski.
*
Dnia 28 listopada Msza św. o godz.18.00 odprawiona została w intencji p. Sabiny Wieloch z VI Róży z okazji 80-lecia urodzin. Jubilatka oraz zebrani wierni dziękowali Bogu za otrzymane łaski i modlili się o dalszą opiekę Pana Boga i Matki Najświętszej. Członkinie Wspólnoty czynnie włączyły się w liturgię tej Mszy św. – lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Anna Niewiada, psalm śpiewała p. Weronika Kubasik, a dary ołtarza niosły pp. Barbara Ziemska i Maria Biedna.
* Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.

 

GRUDZIEŃ

* Dnia 5 grudnia, w środę została odprawiona comiesięczna Msza św. w intencji solenizantów miesiąca. Solenizanci razem ze wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w tej mszy św. dziękowali za otrzymane łaski i modlili się o dalsze błogosławieństwo Pana Boga i Matki Najświętszej. Lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Krystyna Bogucka, psalm śpiewała p. Jolanta Płocińska, a dary ołtarza niosły pp. Barbara Ziemska i Anna Bobrowska.
*
Dnia 12 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 swój jubileusz 80-lecia urodzin obchodziła p. Teresa Wita, członkini VII Róży. Jubilatka i zgromadzeni wierni dziękowali Panu Bogu za otrzymane łaski i modlili się o błogosławieństwo na dalsze lata życia. W liturgię tej Mszy św. czynnie włączyli się członkowie Wspólnoty - lekcję i modlitwę powszechną czytała p. Ewa Szczot, psalm śpiewał p. Marian Grzegorzewicz, a dary ołtarza niosły: Jubilatka p. Teresa Wita, p. Maria Kita i p. Krystyna Wiśniewska.
* Dnia 16 grudnia członkowie Wspólnoty spotkali się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym w klubie parafialnym. Na to spotkanie przybyli zaproszeni nasi Duszpasterze, a także Ks. Ryszard i Ks. Piotr Borychowski, który odbywał praktykę w Naszej Parafii. Wysłuchaliśmy słów Ks. Proboszcza poświęconych Bożemu Narodzeniu, śpiewaliśmy kolędy. Śpiew przeplatany był piękną poezją K. I. Gałczyńskiego oraz ks. J. Twardowskiego tematycznie związaną z Bożym Narodzeniem. Raczyliśmy się wspaniałym ciastem i kawą, a na zakończenie podzieliliśmy się tradycyjnym opłatkiem. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
* Dnia 22 grudnia w naszej Parafii miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki poświęcił nowe organy, które zostały zbudowane przez firmę Pana Władysława Cepki, a inicjatorem budowy nowego instrumentu był śp. Ksiądz Kanonik Tomasz Maćkowiak. W liturgię tej uroczystej Mszy św. wraz z innymi grupami duszpasterskimi włączyli się też członkowie Wspólnoty Różańcowej. Przy sztandarze stali pan Witold Witkowski oraz panie Longina Samolczyk i Jolanta Płocińska, a w procesji z darami szły m.in. pp. Beata Ziemska i Weronika Kubasik.
* Zapraszamy do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00.