Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 (z udziałem dzieci) i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

Na adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu zapraszamy w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00.

 

Wspomnienia z Pielgrzymki KŻR na Jasną Górę

Parafia » Grupy duszpasterskie » Koło Żywego Różańca » Z życia Koła Żywego Różańca »

 

Wspomnienia z pielgrzymki Koła Żywego Różańca do
Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w dniach 8-9. X.2009r
 
8.X.09 o godz. 6.00 zebraliśmy się przed kościołem, s. Angelina spisywała ostatnie dane, a ks. Proboszcz, jak zwykle pełen wigoru czujnym wzrokiem ogarniał swoją trzódkę, pomagał przy wsiadaniu do autokaru mówiąc ciepłe słówka. Po zajęciu miejsc przez uczestników ruszyliśmy w drogę. W autokarze odmówiliśmy pacierz i różaniec. Nastroje nasze były podniosłe, wspominaliśmy z radością uroczystości z dnia 7.X. - odpust różańcowy. Byliśmy naprawdę szczęśliwi, że Najwyższy dał nam przeżyć tak piękne chwile. Pogoda była wspaniała, s. Angelina grała na gitarze, a pielgrzymi śpiewali pieśni maryjne.
Po przyjeździe do Częstochowy i zaparkowaniu autokaru udaliśmy się do klasztoru na Jasnej Górze. Największym Skarbem i Tajemnicą Jasnej Góry jest Cudowny Obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus. Tradycja podaje, że obraz namalowany został przez św. Łukasza Ewangelistę. Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej określany jest „Hodegetrią”, co oznacza „Ta, która prowadzi”. Ikona ta znajduje się w kaplicy, która składa się z trzech części wznoszonych w różnych okresach. Najstarsza, gotycka część, stanowiąca dzisiejsze prezbiterium ozdobiona jest hebanowo-srebrnym ołtarzem z XVII w. Druga, barokowa część kaplicy przyozdobiona jest wotami – jako wyraz wdzięczności Matce Bożej za otrzymane łaski. Trzecia część kaplicy pochodzi z początku XX w.
O godz. 16.30 odprawiona została koncelebrowana Msza św. w intencji naszej Parafii z udziałem ks. Proboszcza. Potem odmówiliśmy Różaniec dziękując Panu Bogu i Matce Najświętszej za łaski, jakie otrzymaliśmy i otrzymujemy codziennie. Intencje każdy z nas miał osobiste, rodzinne oraz błagalne całej grupy o trwanie uczciwe przy Bogu i Matce Najświętszej, o rozkwit naszego Koła. W chwili obecnej w naszej Parafii istnieje 9 Róż pań, w których do pełnego składu brakuje 11 osób. Dużą troską Ojca Duchowego jest rozwój kultu Maryjnego wśród mężczyzn. Po Apelu Jasnogórskim wróciliśmy do domu pielgrzyma św. Barbary
i szczęśliwie udaliśmy się na spoczynek.
9.X., następnego dnia, pobudkę mieliśmy o godz. 4.30. Po szybkiej porannej toalecie udaliśmy się do klasztoru, wzięliśmy udział w Godzinkach, odsłonięciu Obrazu Pani Jasnogórskiej oraz Mszy św. W podniosłym nastroju, skupieni wróciliśmy do autokaru. Jaką dla nas było niespodzianką, kiedy ks. Proboszcz przyszedł do autokaru w towarzystwie nieznanego księdza, którego przedstawił jako Ojca Zbigniewa od Ojca Pio, który był przewodnikiem po Częstochowie.
Po przejechaniu ok. 8 km dotarliśmy na Przeprośną Górkę. W promieniach słońca ukazał się widok Kościoła Ośmiu Błogosławieństw pod wezwaniem Świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała z relikwiami św. Ojca Pio. Po zwiedzeniu kościoła i wysłuchaniu historii powstania Sanktuarium oraz gorącej modlitwie i ucałowaniu Relikwii św. Ojca Pio, uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej, która była dla nas głębokim przeżyciem. Na twarzach pątników widać było ogromne skupienie. Ile my mamy próśb i podziękowań do Najwyższego? Ojciec Pio zostawił testament, w którym napisał: „Zostawiam wam mój różaniec”. Jego ostatnie postanowienia odznaczają się franciszkańską prostotą i zwięzłością, kryje się w nich również ta sama, tak dobrze znana dobroć, a brzmią one następująco: „Kochajcie Matkę Bożą i sprawcie, żeby była kochana, odmawiajcie zawsze Jej Różaniec”. Po pożegnaniu z Ojcem Zbigniewem udaliśmy się w drogę powrotną do domu, która upłynęła nam w dobrym nastroju. Chwała Tobie Panie, Matko Boża i Ojcze Pio za łaski, jakie otrzymujemy.
 
Post scriptum
16.X. 2009 r w Dzień Papieski do naszej Wspólnoty Różańcowej wstąpiła 1 Róża Mężczyzn oraz 10 Pań.

 

Ewa Szczot