Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 (z udziałem dzieci) i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

Na adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu zapraszamy w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00.

 

Relacja z akcji

Parafia » Grupy duszpasterskie » Parafialne Koło Caritas » 2011 »

Relacja z akcji Parafialnej CARITAS „WAKACJE Z KINEM”
 
W lipcu i sierpniu 2011r. członkowie Parafialnego Zespołu CARITAS zorganizowali trzykrotnie wycieczkę do kina dla dzieci i młodzieży z Rodzin pozostających pod naszą opieką. 47 biletów na seanse filmowe wykorzystało 36 uczestników, a były to dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat, pod opieką 2 lub 3 opiekunów.
W lipcu (15.07.) byliśmy na filmie pt. „Kuki powraca” i „Latająca świnka”, były to pokazy w kinie Apollo w ramach odbywającego się w Poznaniu Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych „Animator”. W wyjściu brało udział 14 dzieci i 2 opiekunów. W sierpniu uczestniczyliśmy w Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Muzyki „Transatlantyk” i tak 10 sierpnia udaliśmy się do Multikina 51 na film pt. „Aksamitny królik”, grupa liczyła 14 dzieci i 2 opiekunów, a 11 sierpnia obejrzeliśmy film pt. „Zaplątani” w wersji 3D. Tym razem do Multikina 51 pojechało 19 dzieci i 3 opiekunów. 
Spotkania rozpoczynały się krótkim wprowadzeniem w planowany przebieg dnia, zapoznaniem dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania podczas wycieczki oraz korzystania ze środków komunikacji miejskiej. Ustaliliśmy też jak należy zachowywać się, aby wspólne przebywanie sprawiało radość wszystkim. Podczas kilkugodzinnych wycieczek uczestnicy częstowani byli słodyczami i napojami. Wyjściu do kina towarzyszyła również wizyta w restauracjach McDonald, ciepły posiłek i drobna zabawka sprawiły dzieciom i młodzieży dodatkową radość. Zakończenie wycieczek zawsze miało miejsce w kościele parafialnym na Ławicy, gdzie po modlitwie i podziękowaniu za wspólnie spędzony czas, każdy dostał coś słodkiego na drogę do domu.
W wyjściu do kina w dniu 11.08. uczestniczyła członkini Parafialnego Oddziału KSM, która pomogła w opiece nad dziećmi i młodzieżą, dzięki czemu grupa mogła być liczniejsza. Za okazaną pomoc i wsparcie akcji serdecznie dziękujemy !
Na akcje wydano w sumie 850 zł. Dzieci oraz młodzież była pod naszą opieką łącznie ponad 18 godzin. To kropla w morzu wakacyjnego czasu, ale mamy nadzieję, że uśmiech który został wywołany na twarzach dzieci, pozostanie w ich pamięci jako miła wakacyjna przygoda.


E.G-Z.
A.Z.