Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 (z udziałem dzieci) i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

Na adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu zapraszamy w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00.

 

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

Parafia » Grupy duszpasterskie »

„NIE WYŚCIE MNIE WYBRALI, ALE JA WAS WYBRAŁEM I PRZEZNACZYŁEM WAS NA TO, ABYŚCIE SZLI I OWOC PRZYNOSILI” (J 15,16)

 

Te słowa zachęcają nas do pójścia za Jezusem. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym działająca w naszej parafii nosi nazwę „W sercu Pana”. Utworzona została w 2013 roku przez ks. Piotra Bednarskiego. Obecnie skupia kilkudziesięciu członków regularnie spotykających się na modlitwie.

Stale jesteśmy otwarci na nowych uczestników. Spotykamy się w każdy czwartek, o godz. 19.00 w kaplicy, a w ostatni czwartek miesiąca na wspólnej adoracji. Mimo, iż nasza wspólnota istnieje stosunkowo krótko, mogliśmy już doświadczyć działania Ducha Świętego we wspólnocie. Wielu z nas przeszło seminarium, na którym otrzymało lub rozeznało swoje charyzmaty.

Siłą naszej wspólnoty jest różnorodność wieku i doświadczeń uczestników. Pozwala nam to ubogacać naszą wiarę. Spotkania najczęściej trwają około godziny. W tym czasie najczęściej wielbimy Pana przez śpiew, słuchamy katechezy, a także modlimy się modlitwą spontaniczną. Od czasu do czasu spotykamy się też na tradycyjnej agape. Wówczas możemy lepiej poznać bliźniego przez rozmowy i świadectwa.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym jest dobra dla wszystkich, którzy chcieliby zbliżyć się do Boga przez wzywanie Ducha Świętego i wspólną modlitwę.

W ostatni czwartek każdego miesiąca odprawiana jest Msza Święta we wszystkich intencjach, jakie napływają do naszej wspólnoty. Intencje prosimy składać do skrzynki umieszczonej przy bocznym wejściu do kościoła (boczne wejście od strony kaplicy).

Posługujemy także modlitwą wstawienniczą we wtorki o godz. 18.00 po uzgodnieniu telefonicznym pod numerem 607-752-421.