Msze Święte

W niedziele:

- o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 (z udziałem dzieci) i 18.00

Od poniedziałku do soboty:

- o godz.: 8.00 i 18.00

Parafia Rzymskokatolicka pw. Objawienia Pańskiego, Poznań - Ławica, ul. Miastkowska 128/132, 60-183 Poznań

Informacje

Na adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu zapraszamy w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00.

 

WRZESIEŃ 2020

Parafia » Kronika Parafii »

6.09. Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego

W pierwszą niedzielę września na Mszę Świętą o godz. 11.00 zostali zaproszeni wszyscy uczniowie i nauczyciele rozpoczynający nowy rok szkolny. Kończąc homilię ksiądz proboszcz zaprosił dzieci i młodzież przed ołtarz, by po wypowiedzeniu krótkiej modlitwy udzielić uczniom kapłańskiego błogosławieństwa. Pobłogosławił też przybory szkolne przyniesione przez dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej. Następnie uczniowie podeszli do swoich rodziców prosząc także o udzielenie błogosławieństwa na rozpoczęty rok nauki.

Zdjęcia:

http://www.objawieniapanskiego.pl/pl/galerie/2020/blogoslawienstwo_dzieci_na_nowy.html

 

7.09. Ważne wydarzenia wewnątrz i na zewnątrz naszej świątyni

Nowe witraże

W prawej nawie naszej świątyni parafialnej zostały zamontowane dwa witraże: jeden z monogramem Chrystusa drugi z monogramem Maryi. Jest to dar od Wspólnoty Żywego Różańca. Pomysłodawczynią tematyki witraży, nawiązującej do osób Chrystusa i Maryi, których życie rozważamy w poszczególnych tajemnicach różańcowych, jest p. Aleksandra Pudelska, nasza parafianka, kustosz Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu. Ofiarność i kompetencja Pani Kustosz stanęły u podstaw ostatecznego kształtu projektu dzieła, które w całości zostało wykonane w pracowni witraży i mozaik państwa Magdaleny i Marcina Czeskich. Nowe witraże zostaną poświęcone w dniu liturgicznego wspomnienia NMP Różańcowej, 7 października b. r.

Zdjęcia:

http://www.objawieniapanskiego.pl/pl/galerie/2020/montaz_witrazy_7092020.html

 

Tablice z nazwą ulicy Ks. Tomasza Maćkowiaka

Nazwa wytyczonej przed rokiem ulicy Ks. Tomasza Maćkowiaka, łączącej ulice: Miastkowską i Templińską, została umieszczona na stosownych tablicach, zamontowanych u obu jej wylotów.

Zdjęcia:

http://www.objawieniapanskiego.pl/pl/galerie/2020/tablice_na_ulicy_ks.html

 

13.09. Dzień fatimski

Wrześniowy dzień fatimski przypadł w niedzielę, zatem nabożeństwo pokutne (różaniec, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i Apel Jasnogórski) zostało odprawione w łączności z wieczorną Mszą Świętą o godz. 18.00.

 

20.09. Zespół Trzej Królowie znów śpiewa

Po wakacyjnej przerwie Zespół Trzej Królowie z radością wraca do prób i śpiewu podczas niedzielnych Mszy Świętych o godz. 11.00.

Zdjęcia:

http://www.objawieniapanskiego.pl/pl/galerie/2020/zespol_trzej_krolowie_znowu.html

 

27.09. Pobłogosławienie różańców

Na Mszę Święta o godz. 11.00 zostały zaproszone wszystkie dzieci, które w maju przystąpią do I Komunii Świętej oraz ich rodzice. Jako że zbliża się październik, miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej, ksiądz proboszcz uroczyście pobłogosławił różańce przyniesione przez dzieci.

Zdjęcia:

http://www.objawieniapanskiego.pl/pl/galerie/2020/poswiecenie_dzieciom_rozancy_27092020.html

 

28.09. Podopieczni Parafialnego Zespołu Caritas w Zamku Kórnickim

Parafialny Zespół Caritas zaprosił swoich podopiecznych na wycieczkę do Zamku w Kórniku. Zwiedzanie rozpoczęło się od kawy i słodkiego poczęstunku w pokoju burgrabiego. Potem był gabinet Władysława Zamojskiego ze słynnym biurkiem, na którym hrabia spał aż do odzyskania przez Polskę niepodległości, dalej sala Generałowej Jadwigi Zamoyskiej, sala zwana Mauretańską, salonik myśliwski, sala z portretem „Białej Damy” i pokój gościnny. Ostatnim akcentem wizyty w zamku było zwiedzanie wystawy specjalnie przygotowanej dla gości z Ławicy, wśród których obecny był także gość specjalny w osobie księdza Andrzeja Grzegorzewicza.

Zdjęcia:

http://www.objawieniapanskiego.pl/pl/galerie/2020/podopieczni_caritas_w_korniku.html

 

29.09. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Wieczorna Eucharystia została odprawiona „W intencji księdza Rafała w dniu imienin z prośbą o potrzebne łaski – od Wspólnoty Żywego Różańca”. Modlitwą objęci zostali także kleryk Michał Sulowski oraz organista p. Michał Kasprzyk. Życzenia wszystkim trzem solenizantom złożyły przedstawicielki Wspólnoty Żywego Różańca, ciepłe słowa dołączył ksiądz proboszcz, a liturgię uświetnił śpiewem Chór Epifania.

Zdjęcia:

http://www.objawieniapanskiego.pl/pl/galerie/2020/modlitwa_w_intencji_solenizantow.html

 

1-30.09. Wrześniowe dzielenie się parafian z potrzebującymi

We wrześniu parafianie byli kilkakrotnie zapraszani do materialnego wsparcia ważnych dzieł. Za każdym razem odpowiedź była bardzo życzliwa i tradycyjnie hojna. Parafinie wsparli następujące akcje: utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, Wydziału Teologicznego UAM i szkół katolickich naszej archidiecezji oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pospieszyli z pomocą materialną chrześcijanom w Ziemi Świętej a także poszkodowanym w pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos,

Niezależnie od w/w akcji, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca zbieramy fundusz na spłacenie długu pozostałego po wykonaniu termomodernizacji naszej świątyni.

Ksiądz proboszcz za każdym razem informuje o wysokości wpłaconych kwot i serdecznie dziękuje parafianom za poczucie odpowiedzialności za materialne sprawy Kościoła.